Почина од скршено срце - мајката на една од киднапираните не дозна дека ќерка и е жива!

Драматичната приказна од Кливленд открива нови трагични аспекти - мајката на една од девојките кои 10 години биле држени во заточеништво починала од тага по ќерка си, не дочек да дознае дека таа е жива!

Аманда Бери исчезнала во 2003, само ден пред да наполни 17 години. Таа од куќата каде престојувала последните 10 години против своја волја, избега заедно со Џина и Мишел, другите две киднапирани жени, синоќа.

Нејзината мајка не губела надеж дека Аманда е жива - но не дочекала да ја види. Лоана Милер починала во 2006, три години по киднапирањето на нејзината ќерка, без да знае дека таа навистина е жива. Здравјето и се влошило по исчезнувањето на Аманда - пишува дејли меил.

Во 2004 Лоана одела на психијатар каде била убедувана дека девојчето сигурно не е живо штом не се јавува. Но мајката била убедена во спротивното.

- Лоана почина од скршено срце, велат нејзините блиски.

Аманда во заточеништво родила дете. И нејзината 6 годишна ќерка ја напушти куќата на киднаперите на нејзината мајка.

На оваа фотографија таа по 10 години повторно е со својата сестра Бет и со ќерката родена во заточеништво.

Happy reunion: Amanda Berry (center) was all smiles at the Cleveland Hospital alongside her emotional sister (left) and the daughter that she gave birth to during the 10 years she was held against her will
притисни ентер