Видео: Кога Господ решил да ја поживее!

97-годишната Украинка Ангела Артиомова го преживеа падот од прозор на четврти кат така што се закачи за клима уред.

Како што пренесува британскиот Мирор, старицата паднала додека го чистела прозорот, но при паѓањето со нога се закачила за клима уред и почнала да вика на помош. Случајни минувачи кои ја слушнале веднаш повикале пожарникари и таа била спасена. Погледнете ја снимката која стана хит на Интернет.

притисни ентер