Фото: Како изгледаше Џастин Тимберлејк пред да најми стилист

Фото галерија во која се прикажани некои ужасно лоши избори за облека на музичката мега ѕвезда

Трнлив е патот до успехот на мега ѕвездите во шоубизнисот, а особено тешко е кога станува збор за изгледот на самите тие ѕвезди.

Многу често пејачите, актерите, спортистите знаат да се појават во јавноста со некои тотално недолични, смешни, грди парчиња облека. Затоа и повеќето од нив си имаат најмено свои стилисти кои ги советуваат како треба, а како не треба да се појавуваат во јавноста.

Таков не бил случајот со Џастин Тимберлејк во периодот на неговиот музички пробив, најпрво со групата "N SYNC" a подоцна и со стартот на неговата соло кариера. Очигледно Џастин не слушнал за стилист се до пред некоја година. Зошто е тоа така? Погледнете ја галеријата и самите проценете!

Фудбалерот на Интер, Брозовиќ поради возење под дејство на алкохол остана без возачка

Хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ остана без возачка дозвола поради возење во пијан.

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ наведува дека играчот на Интер бил запрен во неговиот „Ролс Ројс“ во раните утрински часови по вечерното излегување во Милано.

Работата се искомплицвирала кога полицијата го запрела Брозовиќ поради минување на црвено светло.

За среќа фудбалерот на Интер не предизвикал никаков инцидент.

Полицијата брзо го пресретнала и му ја одзела возачката дозвола на лице место.

Фото: Ким Кардашијан без ботокс!!

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан на своите фанови на социјалните мрежи им сподели спомени од младоста, стари фотки и модни комбинации.

-Чувам се, а за време на карантинот исто така ги организирав фотографиите . Пронајдов свои стари модни комбинации. Толку многу добри работи има тука. Дали се сеќавата не некои од нив?Или можеби изгоретините кои ги добив во Мексико, се пошегувала Ким на својот Инстаграм профил.

Но, голем дел од нејзините фанови веднаш забележале дека Ким на фотографиите е природна и нема ботокс.

Во Србија 287 новозаразени, 11 починати

Во последните 24 часа во Србија  на коронавирус тестирани се 4050 лица, од нив позитивни на Ковид -19  се 287 лица.

Во последното деноноќие се регистрирани 11 починати лица.

Во болниците во Србија во моментот на респиратор се приклучени 144 пациенти.

притисни ентер