Ким Кардашијан го покажа трудничкиот стомак

Американската старлета Ким Кардашијан сепак не издржа и на Твитер закачи фотографија на која гордо го покажува својот труднички стомак.
Под фотографијата Ким Кардашијан напиша „Љубов за бебе“.
Инаку славната џетсетерка е во шестиот месец на бременост.

Татко на бебето на Ким е раперот Вест.

Меѓутоа ,порталот „mediatakeout.com“ ,денеска објави дека Ким и Вест ја раскинале врската, но дека за тоа ќе ја информираат јавноста во текот на летото.

Македонија гласа на десеттите парламентарни избори

Изборен ден во Македонија. Над еден милион и осумстотини илјади граѓани имаат право на глас на десеттите парламентарни избори.

Граѓаните на Македонија можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии.

Гласањето почна во седум часот, а ќе трае ’ до 21 часот. Канал 5 утринава ги посети избирачките места на неколку локации.

Во Центар е Игор Манасиевски, а во Чаир Сунаи Сабриоски.

Прво се вклучуваме во центар Игор како тече изборниот процес ?

Во видеото погледнете го целиот извештај.

Отворени гласачките места во Куманово, Липково и Старо Нагоричане

Почна гласањето во Куманово, Липково и Старо Нагоричане, информираа денеска од општинските изборни комисии.

Право на глас во Куманово имаат 92.167 гласачи, информираше денеска претседателот на ОИК Куманово, Драган Јовановски. 167-те избирачки одбори се подготвени за спроведување на изборите.

Претседателот на ОИК Липково, Лирим Јашари информира дека во општината право на глас имаат 25.632 гласачи кои ќе гласаат на 36 избирачки места.

Од ОИК Старо Нагоричане право на глас имаат 3.322 лица кои гласаат на 36 избирачки места, а процесот ќе го спроведуваат 38 избирачки одбори.

Дежурни поликлиники: Јане Сандански, Чаир, Ченто, Шуто Оризари, Ѓорче Петров, Драчево и Бит пазар

Како што соопшти министерството за здравство, службата за итна медицинска помош со домашно лекување ќе се грижи за здравствената состојба на граѓаните во текот на 24 часа, а со вообичаено работно време ќе функционира и единицата за домашна посета.

Денеска дежурните ординации ќе работат во скопските поликлиники согласно вообичаениот распоред за работа за недела и за празници, ќе функционираат ординации за здравствена заштита во трета смена, во поликлиниките Јане Сандански, Чаир, Ченто, Шуто Оризари, Ѓорче Петров, Драчево и Бит пазар, информираат од Здравствен дом-Скопје.

Како што соопшти министерството за здравство, службата за итна медицинска помош со домашно лекување ќе се грижи за здравствената состојба на граѓаните во текот на 24 часа, а со вообичаено работно време ќе функционира и единицата за домашна посета.

притисни ентер