Северина од Риека ја започна својата балканска турнеја

Турнејата насловена „Добредојде во клубот“ од Риека, започна енергично и со сценски настап каков им доликува на светските ѕвезди.


Истиот  тимот на Северина го најавува и за концертот во Скопје, каде доаѓа со тим од 60 луѓе, а сцената ќе се подготвува три дена.
По Ријека, следен е концертот во Белград, а потоа на ред е Скопје.

Од самите фотографии заклучете каков спектакл најавуваат Севе и нејзиниот тим составен кој го предводат Анже Шкрубе, кореограф на Американскиот Идол и Томаж Пандур, познатиот европски режисер.

Запомнете на 13- ти Април сите патишта водат во арената „Борис Трајковски“. Бидете дел од шоуто за кое ќе се зборува.
Билетите се веќе пуштени во продажба во продажните места: Т.А. „Гуливер“, „Југотон“-ГТЦ, „Камарад“-Рамстор, Цвеќара „Розе“ – Веро2, Куглана – С.Ц. „Борис Трајковски“ и „Тобако шоп“ – Сити Мол.
притисни ентер