Стивен Сигал и Владимир Путин отворија школа за боречки вештини!

Центарот за боречки вештини во Москва го отворија акцискиот херој Стивен Сигал и рускиот претседател Путин!

Во овој центар ќе се изучува бокс, сумо борење, и руската боречка вештина самбо.

Путин и Сигал беа специјални гости на отварањето.

Тие прв пат се запознале во 2003 на филмски фестивал во Москва и од тогаш се добри пријатели.

Минатото лето заедно учествуваа на турнир на боречки вештини во Москва - пишува Блиц.притисни ентер