Новак Ѓоковиќ пцуе како кочијаш!

Најдобриот тенисер на светот револтирано опцу бидејќи морал да чека цел ден да заигра во мечот со Сем Квери. На фановите не им пречеше да седат до два по полноќ по американско време и да го следат мечот.

-   Им благодарам на навивачите. Денот беше долг. Чекав цел ден и тоа беше фрустрирачки. Бев многу лут, се обидов да останам мирен – изјави Новак по победата.
 
Но лутината му се виде на крајот од мечот кога прописно на српски јазик опцу некого. Веројатно организаторот – рече коментаторот. Погледнете во видеото, на 5.41 Ноле ја кажува сочната пцовка.

притисни ентер