Жената со најдолги нозе и жената со најголеми гради - сосетки!

Живеат на далечина од неколку километри во Вирџинија - жената со нозе од 132 сантиметри и жената со гради од 50 килограми!

Ени Хокинс Тарнер има гради од која секоја тежи по 25 килограми. Нозете на Светлана Панкратова се долги 132 сантимерти. Двете влегоа во Гинисовата книга на рекорди. Двете живеат на северот на Вирџинија, неколку километри една од друга.

Панкратова го искористи рекордот во должината на нозете - играше кошарка во Русија поради што доби стипендија за школување во САД. Сега е тренер на женски кошаркарски тим во Вирџинија и мажена е за поранешниот американски конзул во Русија Џек Госнел.

Тарнер е вдовица, мајка на две деца. Таа со своите гради стана ѕвезда на меката порнографија и фетиш модел.

Вирџинија има и други Гинисови рекорди - меѓу кои најголемиот собир на луѓе облечени како вампири!

Фото: Ким Кардашијан без ботокс!!

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан на своите фанови на социјалните мрежи им сподели спомени од младоста, стари фотки и модни комбинации.

-Чувам се, а за време на карантинот исто така ги организирав фотографиите . Пронајдов свои стари модни комбинации. Толку многу добри работи има тука. Дали се сеќавата не некои од нив?Или можеби изгоретините кои ги добив во Мексико, се пошегувала Ким на својот Инстаграм профил.

Но, голем дел од нејзините фанови веднаш забележале дека Ким на фотографиите е природна и нема ботокс.

Во Србија 287 новозаразени, 11 починати

Во последните 24 часа во Србија  на коронавирус тестирани се 4050 лица, од нив позитивни на Ковид -19  се 287 лица.

Во последното деноноќие се регистрирани 11 починати лица.

Во болниците во Србија во моментот на респиратор се приклучени 144 пациенти.

Фото: Карлеуша повторно во минијатурно бикини

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно ги израдува своите фанови на социјалните мрежи.

Популарната Карли уште еднаш покажа дека иако има 41 година нема никакви проблеми да се соблече во најмалото бикини.

Бикини кое покрива само мал дел од нејзините бујни облини.

Атрактивната Јелена без проблеми во минијатурно бикини се обиде да вози и велосипед.

притисни ентер