Фото: Пет милиони долари за градите!?

Американската актерка Џенифер Лав Хјуит сака да го осигури она што на неа е највредно – нејзините гради.

Колку актерката го цени највредниот дел од своето тело зборува податокот дека таа си ги проценила градите на пет милиони долари.

- Кога некој би ми предложил да си ги осигурам градите на 2,5 милиони долари би му одговорила дека може, но овие убавици вредат најмалку пет милиони – кажала гордата сопственичка на скапоцените гради во емисијата „USA Today“.

Доколку се осмели на таков чекор, Џенифер ќе им се придружи на останатите славни жени кои веќе ги осигуреле деловите од нивните тела за кои мислат дека им се најскапоцени.

Па така, Хајди Клум во 2011 година ги осигури своите долги нозе на износ од два милиони долари.

И Џенифер Лопез го заштити својот највреден атрибут – задникот и тоа на 27 милиони долари.

Една од најпознатите американски кантри пеачки Доли Партон, која освен по музиката, е позната и бујните гради кои ги осигури на 600.000 долари.

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер