Британка специјалист во заведување исклучиво на женети мажи

И за тоа отворено зборува за The Sun и детално објаснува зошто повеќе ги сака женетите!
The Sun ја нарече Ли Ромеин сериска љубовница. Таа се колне дека никогаш повеќе нема да влезе во врска со слободен маж, а женетите ги сака бидејќи тие се „добро истренирани од нивните сопруги“.

Ли не чувствува грижа на совест што им ги краде мажите на сопругите. Таа вели дека им прави услуга на жените.

- Женетите мажи се извонредни. Тие се внимателни, даваат комплименти, ми купуваат подароци, добро се истренирани од нивните сопруги. Најчесто добиваат многу малку секс дома, па заради тоа се благодарни кога сум со нив - вели Ли.

44 годишната бизнис консултантка почнала да ги бара овие мажи откако нејзиниот партнер поради болест станал импотентен а потоа починал. Вели дека не можела да живее без секс а не сакала да влегува во врска и да се обврзува. Пронашла сајт за вонбрачни афери на луѓе кои не сакаат да се разведуваат.

- Тоа ми одговараше одлично - вели Ли.

Од 2010 до денеска имала 7 љубовници кои биле женети. Секогаш додека се гледа со некој од нив следи кој ќе се пријавува на веб сајтот и не се двоуми да му се јави ако и се допаѓа.

Ли е децидна - нема намера да уништува нечиј брак, и ако некој од нејзините партнери само спомне развод таа бега со трчање од него. Тврди дека таа помогнала некои од браковите да се зајакнат, бидејќи мажите со кои се гледала задоволни си оделе дома а го поправиле и сексот со сопругите.

А дека бизнисот со интернет страните за запознавање на мажи и жени кои се незадоволни во бракот цвета во Британија покажува следниот податок - според анкетата на сајтовите кои го водат овој бизнис, над 25% од мажите и околу 18% од жените минатата година ги измамиле своите сопружници.


Роботски полицаец згреши-среде тепачка ги опоменува сведоците да го одржуваат паркот чист (ВИДЕО)

Роботскиот полицаец ,вработен во гратчето Хангтингтон Парк во Калифорнија не се покажа на својата прва сериозна задача.

Соочен со тепачка во паркот и сведоците кои се обидуваа преку него да повикаат полицајци на помош, HP RoboCop им порача да не му пречат , а потоа продолжи да се движи , пеејќи си песничка.

Роботот HP RoboCop, произведен од Knightscape, има за цел да биде последен збор за технологија во автоматизирање на рутинската полициска работа. Неговата работа е да патролира во Солт Лејк Парк, да ја снима околината со камера од  360 степени околу роботот, да снима таблички на  автомобилите и да ги пријави итните случаи во полиција по потреба. Исто така, има копче за итни случаи, кое посетителите на паркот можат да го притиснат ако им е потребна помош.

Тоа копче на почетокот од овој месец го притисна Кого Гуебар кога виде тепачка недалеку од роботот во паркот.

Таа се страча кон RoboCop, го притисна копчето и очекуваше полициска помош, но роботот и рекол „тргнете се од патот“.

Гуебара мислела дека роботот можеби ќе може да го види нејзиното лице, па таа се наведна пред неговата камера додека го притискаше копчето, но тој постојано и велеше да се оддалечи. Друг сведок повикан полиција преку мобилен телефон, и додека брзата помош ја возела жртвата на нападот на носилки, роботот потпевнувал песна што звучела како да е од нискобуџетен научно-фантастичен филм, молејќи ги посетителите да го „одржуваат паркот чист“.

Се појавија првите скици од новата Шкода Октавија

Се наближува премиерата на сосема новата Октавија , која покрај Голфот на VW е најочекуваното ново возило за крајот на сезоната.

Првите скици на Шкода барем малку ќе ја задоволат љубопитноста. Според скиците автомобилот делува како слаба верзија на Артеон, со лежерна силуета на покривот, огромни тркала и многу остри линии.

И судејќи според прототипите, не треба да се очекува нешто повеќе од еволуцијата во насока на смален Суперб со отфрлена идеја за двојни предни светла. Исто така, како што пристигна Скала, новата Октавија може да стане уште потешка за пристап. Сместена на платформата MQB, лесно би го достигнало нивото на кое неодамна стоеше Passat.

На 11 ноември ќе можеме да ја видиме новата Октавија. Кога станува збор за моторите, заедно со стандардните бензински и дизел мотори, треба да се смета и на хибридни опции.

Холивудска двојка објави прва фотографија со својата новородена ќерка

Рајан Рејнолдс на Твитер ја објави првата фотографија со новороденчето. 

Актертот така го прекина медиумскиот молк, откако и тој и неговата сопруга , актерката Блејк Лајвли не споделија ниту информација за полот на бебето. Тие позираат со бебето во шума во Британска Колумбија , а неговата објава е посветена на климатските промени.

"Ја сакам Британска Колумбија. Би сакал моите ќерки да растат на исто игралиште во природата како и јас. Кандидатот што ќе го одберете сега ќе води политика за климатските промени следните четири години. Горд сум на изминатите четири", напиша актерот, откривајќи дека Блејк родила ќерка пред два месеци.

Блејк и Рајан се родители на уште две постари ќерки, Џејмс и Инез.

притисни ентер