Ангел на Викторија Сикрет во минијатурно бикини

Кендис Свенпоул е убавица од Јужна Африка која својата кариера како манекенка ја започна уште на 15 години.

Сега убавата Кендис е една од ангелите на Викторија Сикрет и секако е една од најфотографираните девојки на светот.

Ангелот на ВС во светот на манекенството важи како една од најплатените манекенки, годишната заработка на Кендис се движи околу 3 милиони долари.
Неуморните папараци ја фатија убавата Кендис на одмор во Мајами со своето момче Херман , и секако беа одушевени од нејзиното минијатурно бикини.
Candice Swanepoel
притисни ентер