Последни вести

Најважни вести

Тргнати блокадите од неколку клучни крстосници во Скопје

Сега блокадите се наочени единствено кон градската администрација. Сите автобуси сега се паркиран...

Ангеловски: И денешните дојави за бомби се лажни

Ескалира проблемот со дојавите за поставени бомби. МВР денес имаше полни раце работа. Требаше ...

ДКСК: Добро што Американците дојдоа да помогнат во владеењето на правото

ДКСК: Добро што Американците дојдоа да помогнат во владеењето на правото

Проверките на американскиот тим за корупција кај поранешни и актуелни функционери е пораз за политиката кај нас и показател дека сме го допреле дното- ова е оценката на Антикорупциската комисија, од каде ја поздравија одлуката за...

Тензично на Косово,Белград разгледува можност да врати околу илјада свои трупи на северот?

Тензично на Косово,Белград разгледува можност да врати околу илјада свои трупи на северот?

Брнабиќ појаснува дека таквата можност ја предвидува резолуцијата 1244. Ги обвини и КФОР и Еулекс дека постапуваат селективно и дека не ги штитат Србите, а за премиерот Курти рече дека ги вратил во 18-иот век. -Тешко беше да с...

Јужна Кореја ќе ги подмлади своите граѓани за една или две години

Јужна Кореја ќе ги подмлади своите граѓани за една или две години

Заради оваа промена, на сите граѓани ќе им бидат отстранети една или две години од личните документи, пишува Гардијан. Имено, во Јужна Кореја за новороденче се смета дека има една година, а секој 1 јануари се додава уште една ...

Хрватите во транс ја слават победата над Бразил (ВИДЕО)

Хрватите во транс ја слават победата над Бразил (ВИДЕО)

Бразил падна по драматичната игра и пеналите, а „коцкастите“ уште еднаш ѝ донесоа радост на цела Хрватска. Сите хрватски градови целосно полудеа во истиот момент откако стана јасно дека Хрватска го победи Брази...

Четворица уапсени во Брисел под сомневање за корупција во Европскиот парламент

Четворица уапсени во Брисел под сомневање за корупција во Европскиот парламент

Државното обвинителство не ја именувало државата, но според белгискиот дневен весник „Ле Соар“ станува збор за државата Катар чии функционери наводно се обиделе да купат поранешен претставник на италијанските социјали...

Бајден наредната седмица ќе ја објави поддршката за прием на Африканската унија во Г20

Бајден наредната седмица ќе ја објави поддршката за прием на Африканската унија во Г20

Бајден ќе го соопшти тоа за време на Самитот на американско-африканските лидери во Вашингтон, изјави советникот на Белата куќа, Џад Девермонт. „Потребни ни се повеќе африкански гласови во меѓународните разговори за глоба...

Лојд Остин тврди дека Русија го проширува и модернизира својот нуклеарен арсенал

Лојд Остин тврди дека Русија го проширува и модернизира својот нуклеарен арсенал

Тој ја коментираше темата за нуклеарниот арсенал на Русија на церемонијата на инаугурација на командантот на Стратешката команда на САД, која го надгледува американското нуклеарно оружје. – Кремљ ја продолжува својата бр...

Алармантно предупредување на Столтенберг: Војната во Украина може да излезе од контрола

Алармантно предупредување на Столтенберг: Војната во Украина може да излезе од контрола

- Ако работите тргнат наопаку, може да тргнат навистина, навистина погрешно, изјави тој за норвешката државна телевизија НРК. - Во Украина се води страшна војна. Исто така, тоа е војна која може да се претвори во голема војна ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube