Последни вести

Најважни вести

Сашо Мијалков спроведен во Шутка (ВИДЕО)

Тој во затворот пристигна во полициско комбе и со  силно полициско обезбедување и интер...

(ОБНОВЕНО)Убавата Захариева му понуди нови коректни барања на скромниот Министер Османи

По денешната куса но очигледно плодна средба меѓу божествената Захариева и скромниот ни министер ...

„Само Интервју” вечерва со Љубомир Цуцуловски

Дами и господа, дали затворските казни за прислушкувачите ќе бидат столб за градење на правната д...

Заврши насилниот протест за поддршка на осудените во „Монструм"

Заврши насилниот протест за поддршка на осудените во „Монструм"

До тука стигнаа демонстрантите, кои по полициска проценка за можни инциденти беа спречени да ја поминат претходно планираната маршрута – од паркот во Чаир, кон судовите, па до Владата, каде првично планираа да дадат изјави....

Тинејџер без возачка со БМВ прегази познат хирург од Скопје

Тинејџер без возачка со БМВ прегази познат хирург од Скопје

 Околу 20 часот на булеварот „Мајка Тереза“ шеснаесет годишникот го прегази истакнатиот хирург Д-р Јота, кој се наоѓа во критична состојба на КАРИЛ. При ударот се здобил со сериозни повреди на мозокот и нагмечува...

Филипче: 70% од новите случаи се со британски сој

Филипче: 70% од новите случаи се со британски сој

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, во денешната изјава за медиумите истакна дека целокупниот здравствен систем и здравствените работници добро се справија со ковид кризата. Јавното здравство веднаш се реорганизираше и ни...

Протест против пресудите за случајот „Монструм“, повредени полицајци

Протест против пресудите за случајот „Монструм“, повредени полицајци

Протестот го следи Михајло Видимлиски. Веќе имаше инцидент пред трговскиот центар Мавровка. Каква е ситуацијата сега. Полицискиот кордон го запре протестот за „Монструм“ кај Мавровка. Целиот извештај погле...

Се нижат одлуките на помалите партии за самостојно делување во Собранието

Се нижат одлуките на помалите партии за самостојно делување во Собранието

Пратеничката Маја Морачанин појаснува дека и покрај оваа одлука тие остануваат дел од владејачкото мнозинство и ќе ги поддржуваат владините политики кои што се во согласност со нивните партиски определби. Вели оваа одлука е во на...

Вселенскиот интернет наскоро ќе ја покрива целата Земја

Вселенскиот интернет наскоро ќе ја покрива целата Земја

Тој на својот Твитер налог, откри дека до крајот на оваа години поголем дел од нашата планета ќе биде покриен со Старлинк интернетот, а дека до 2022 нема да има место каде што неговиот сигнал не допира. Инаку, Старлинк се сост...

Доживотен затвор за прилепчанецот кој лани ја уби поранешната сопруга и нејзината мајка

Доживотен затвор за прилепчанецот кој лани ја уби поранешната сопруга и нејзината мајка

Тој пред куќата од семејството на неговата сопруга на 11 јануари минатата година на улица Александар Македонски во Прилеп  со пиштол ги уби неговата жена Александра и нејзината мајка Трајанка Костоска. А со прострелни ран...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube