- Аболицијата ќе мора да се повлече целосно, законите да важат за сите подеднакво. Државата мора да се насочи кон решавање на проблемите на граѓаните, изјави Заев, по средбата со производители на земјоделските производи на кванташкиот пазар во Скопје. 

коментари

остави коментар
  1. Хе хе хе... Без секирација, нема да дозволиме, колку и да сака движењето-кое-глуми-власт... А и не му кажаа дека е бивш (и да му кажат, колкаво тепило е, дури разбере, ќе пцовиса }:-)).
  2. Или подобро: Оваа вест е вечна! :-)...ОД КАНАЛ 5 ТВ: НЕДАЈ БОЖЕ!
  3. Оваа вест е од лани, јес? }:-)...ОД КАНАЛ 5 ТВ: ДА НЕ БИДЕ ДЕКА Е ОД ИДНИНАТА :)
  4. Se cudam na site podrzuvaci na SDSM,kako ne baraat toj da ja vrati abolicijata i da dokaze deka e nevin.Dopolnitelno kako nikoj ne bara da se istrazi "edno evro za Viceto".Se dodeka imame licemeren pristap ovoj e kriminalec pogolem ili pomal nema da ima napredok.Poveke od ocigledno e deka SDSM bega od izbori,cekaat da se sluci cudo,a dali se prasuvaat sto koga ke dojdat na vlast,zar prikaskata ke prestane,licno veruvam deka tosa sto go pravat vo izminative 9 godina ke bide bleda slika na toa sto ke gi snajde niv.....