Како што соопшти МНР, во фокусот на конференцијата ќе бидат актуелните безбедносни предизвици со кои се соочува Eвро-атлантскиот регион во пресрет на самитот во Варшава и промовирање на интензивни дискусии со цел изнаоѓање на решенија за состојбите за кои се уште не постои обединета позиција или недоволна соработка.

Датум на објава: четврток, 25 февруари 2016 во 10:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар