Парите собрани од продажбата ќе бидат донирани за последниот третман со матични клетки на Јоце Блажевски, кој боледува од церебрална парализа.

Третманот треба да се изведе наскоро во Русија, а за реализацијата се потребни уште три илјади евра.

Сите хумани граѓани можат да донираат на броевите-ВИП 077/143-314, ОНЕ 075/143-401 и Т-Мобиле 070/143-109. Со еден повик се донира 100 денари. 

Датум на објава: недела, 27 декември 2015 во 10:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар