МВР информира дека на 17 мај 27-годипниот М.Т. од село Лопате околу 12 часот на крстосница помеѓу улиците „Трета Македонска ударна бригада“ и „ЈНА“ во Куманово, со возило и го попречил движењето на неговата поранешна девојка 22-годишната К.Т од село Оризаре која се возела со својот автомобил.

Тој преку прозорецот физички ја нападнал, а кога таа се обидела да избега, со автомобилот удрила во дрво.

Тогаш тој продолжил да ја напаѓа, нанесувајќи и повреди во пределот на главата.

Датум на објава: петок, 31 мај 2013 во 11:47
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:28

коментари

остави коментар