Кендал Џенер наполни 20 години а на синоќешната прослава присуствуваа нејзините 4 сестри - Ким, Кортни, Клои и Кајли и нивната мајка Крис. Ким беше придружувана од сопругот Канје.

Кендал беше смело облечена со огромно деколте, а градите одвај и беа покриени.

Careful! The model was in serious danger of flashing a little too much in her barely-there outfit

Но не беше само семејството покането на забавата. Се појави и Џастин Бибер.


Strike a pose: The singer stuck to his trademark style in a beanie hat and leather trousers


Џејден Смит изгледа дека е еден од добрите пријатели на Кендал кои беа поканети на приватната забава.


Good friends: Jaden Smith was also seen arriving at The Nice Guy nightclub for Kendall's birthday party

А таму беше и Дрејк.

Low-key arrival: Drake kept things casual in jeans and a hoodie for the star-studded bash


/ извор: Дејли меил

Датум на објава: вторник, 03 ноември 2015 во 16:42
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:50

коментари

остави коментар