Наведувајќи дека бродот бил долг осум метри и потонал рано утрово во близина на брегот на турскиот остров Чавуш.

turska-nesreca3


-На бродот имало 37 патници. Нашите колеги спасиле 20 патници и пронашле  тела на 17 луѓе, нема исчезнати во несреќата, изјави Чичек за Хуриет.

Датум на објава: недела, 27 септември 2015 во 13:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар