„Секоја закана за една посебна земја е закана за сите земји во регионот“, изјави тој на прес конференција во Кувајт, додавајќи дека ниту една земја не може да ги реши регионалните проблеми без помош од другите.

Зариф престојуваше во прва посета во регионот откако Иран се договори со шесте светски сили за неговата нуклеарна програма.

По Кувајт тој треба да престојува во катар и во Ирак. 

Датум на објава: понеделник, 27 јули 2015 во 10:44
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар