Ученикот Кеган Ротман заедно со својот татко ловел риба на реката Фрасер, кога на неговиот мамец се фатила риба тешка 272 кг. Големата риба за малку ќе го повлечела во вода малиот риболовец.

Водичот Бен Траинер и таткото на Кеген, Ден со заеднички сили  по дури 2 часа битка успеале да го совладаат големото чудовиште.

Неверојатното видео кое е направено на реката Фрасер во Канада експресно собра околу 200 000 прегледи.

Датум на објава: понеделник, 06 јули 2015 во 22:13
Крсте Галевски

коментари

остави коментар
  1. Пфф па и јас да одам тамо би фатил толкава,нека дојде на вардар да го видиме ...