Двајца негови пријатели едниот 28 годишен жител од истото село со 23 годишен другар го забележале 19 годишното момче како се качува во комби бус.

Бидејќи претходно тројцата имале меѓусебна расправија насила го извадиле од комби бусот и го претепале.

Со тешки телесни повреди момчето итно е префрлено во тетовската клиничка болница.

Датум на објава: среда, 22 април 2015 во 10:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар