Повремени врнежи од дожд има во некои делови од Македонија.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани - Делчево, Виница - Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија - Удово и Катланово-Велес, соопшти ЈП „Македонија пат“. /МИА

Датум на објава: сабота, 06 декември 2014 во 18:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар