Утринската температура ќе се движи од седум до 12, а дневната од осум до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

Во недела времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, но со слаб до умерен интензитет. Од понеделник се очекува постепено опаѓање на температурата. /МИА

Датум на објава: сабота, 06 декември 2014 во 09:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар