Како што информираат од МВР, тие продолжуваат да работат по насоките на Јавното обвинителство за расчистување на овој случај.

Два проектилa завчера вечерта беа испукани на зградата на Владата на Република Македонија во Скопје. Едниот заврши во покривот, а другиот на источната фасада

Датум на објава: четврток, 30 октомври 2014 во 15:52
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:06

коментари

остави коментар