Во периодот од 9 до 9:45 часот без струја ќе бидат и потрошувачите од улицата „Гемиџиска“ во општина Гази Баба.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на ЕВН Македонија АД.

Датум на објава: понеделник, 29 септември 2014 во 19:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар