МВР информира дека вчера околу 12,30 часот во Крушево, атар на с.Острилци,  33 годишно лице од Унгарија летал со параглајдер, при што изгубил контрола и паднал, истиот е пренесен во Клинички центар Битола за укажување на лекарска помош, каде што му се констатирани тешки телесни повреди.

Датум на објава: петок, 22 август 2014 во 11:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар