Ракетата, која го соборила авионот, била истрелана од реон контролиран од проруските бунтовници, изјави Обама.

Тој истакна дека засега не се јасни намерите на луѓето, кои ја истрелале ракетата.

Најмалку еден Американец загинал во падот на авионот, изјави Обама.

Претседателот нА САД истакна дека „проруските бунтовници во Источна Украина се тешко вооружени и обучени благодарение на Русија“.

Датум на објава: петок, 18 јули 2014 во 20:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар