Вчера тој  изјави дека САД ќе дадат поддршка за постигнување на договор за обединување на овој поделен остров.

Посетата на Кацулидис на Вашингтон доаѓа во пресрет на најавеното патување на американскиот потпретседател Џо Бајден на Кипар, каде во тек се преговори меѓу грчката и турската страна.

Датум на објава: среда, 14 мај 2014 во 09:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар