Според портпаролот на тетовската полиција Маријан Јосифовски, додека домашните не биле во станот, провалниците насилно ја отвориле металната влезна врата по што од одзеле неколку парчиња златен накит и пари, со што нанеле вкупна материјална штета од околу 250.000 денари.

Полицијата извршила увид и трага по сторителите. /Извор: МИА/

Датум на објава: вторник, 04 февруари 2014 во 11:50
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:22

коментари

остави коментар