Раководството на партијата барало од Шапиќ да поднесе оставка на местото генерален секретар поради навреди на австрискиот шеф на дипломатијата Себастијан Курц.

„Кога шефот на  австриската дипломатија Себастијан Курц доаѓа во посета на некоја земја од регионот, насловот ќе биде малку незгоден.Кога ќе треба да се напише дека го примиле“.

Ова е твитот поради кој Шапиќ мораше да поднесе оставка на партиската функција. Твитот бргу го избриша - но беше доцна./ извор Блиц

Датум на објава: вторник, 24 декември 2013 во 13:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар