Еве дел од неговите изјави кои го покажуваат огромното его на раперот.

1. Мојата Ким е повлијателна од Мишел Обама. На кој му е гајле што носи Мишел? Таа не ги објавува своите фотографии во костим за капење на Инстаграм како мојата Ким и затоа Ким е најинтригантната жема на светот.

2. Ако Мајкл Џордан може да си дозволи да им вика на судиите на натпревар можам и јас, Канје Вест, Мајкл Џордан во светот на музиката,можам да си дозволам да им викам на луѓето бидејќи знам дека тие грешат а јас сум во право!

3. Бог ме избра низ мене да му се обраќа на светот. Јас го спојувам Бог со човештвото!

4. Денес сум човек каков што сум затоа што не сум. По моето скромно мислење, тоа е една прилично пророчка мисла.Сигурен сум дека и Ганди би рекол нешто во овој стил!

5. Кога велам дека сум Бог луѓето се чудат и прашуваат што се замислувам. Па само што ви реков - јас сум Бог, значи мислам дека сум Бог. Што не е јасно?

Доволно. Се е јасно. 

Датум на објава: сабота, 21 декември 2013 во 17:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:10

коментари

остави коментар