Скотланд Јард најави дека утре ќе презентира нови сознанија во врска со трагедијата во која загинаа принцезата Дајана и Доди ал Фајад.

Портпарол на Метрополитан полицијата изјавил дека нема да го посочат изворот на овие информации, а портпарол на кралското семејство кажал дека синовите на Дајана, принцовите Хари и Вилијам нема да даваат изјави.  /Извор: BBC/

Датум на објава: понеделник, 16 декември 2013 во 22:42
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:34

коментари

остави коментар