Како што соопшти МВР, инциднетот вчера во 21.50 часот во СВР Куманово, го пријавил нејзиниот внук Д.С. (46) од с.Тромеѓе, Kумановско, кој изјавил дека истиот ден околу 21.00 часот во куќата на неговата баба А.С. (81) од населба Иго Тричковиќ непознат маскиран сторител извршил разбојништво.

- Сторителот тропнал на влезната врата, по што оштетената ја отклучила. Во тој момент, тој физички ја нападнал удирајќи ја со раце, по што и одзел паричник во кој имало 2.700 денари и лични документи. Потоа, сторителот побегнал во непознат правец, наведуваат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. /МИА

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 15:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар