Ќе ви го забрза организмот и ќе го подобрите имунитетот. Ако сакате да се ослободите од масните наслаги ова е потполно природен пат.
Состојки: 1 лажичка цимет, 2 лажици јаболков оцет, 1 лажица мед, 2 лажици сок од лимон, 2 лимони излуени и исечкани на коцки, 1 чаша вода.
Комбинација од овие состојки ќе ви помогне во согорување на мастите, ќе го забрза вашиот метаболизам, а со неа можете и ефикасно да се борите против дијабетес и крвен притисок.
Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте ги.Доколку немате блендер, измиксајте ги со миксер, откако лимонот сте го исечкале со нож.  Препаратот држете го фрижидер и пијте секое утро по една лажичка на празен стомак.
Резултатите ќе ве воодушеват.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 15:22
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар