Како што соопштија од МВР, лицата изјавиле дека бебето било запуштено и без грижа од родителите М.Ш. и К.Н.

- Од страна на полициски службеник бил извршен разговор со родителите, а новороденото бебе било предадено на социјален работник од Јавната установа-Меѓуопштински центар за социјална работа Скопје. По целосно расчистување и документирање на настанот, против родителите ќе биде поднесен соодветен поднесок, наведуваат од МВР. /МИА

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 15:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар