Уапсени се татко и син, а за другиот син се уште се трага.

Дрогата во вреќи бил подготвена за криумчарење по морски пат, веројатно за Грција.

Албанските медиуми јавија дека изутринава повеќе од 200 полицајци во Албанија и Италија уапсиле 43 лица, меѓу кои и 20 Албанци, кои марихуана, кокаин и хашиш криумчареле со чамци преку Јадранското море.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 14:12
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:41

коментари

остави коментар