Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека случајот во полиција е пријавен од страна на мајката Ф.С. според која 38-годишниот Д.К. околу 19 часот дошол во нивниот дом и насила ја грабнал ќерка и. Кога мајката се обидела да му се спротистави, тој ја удрил двапати по главата и насила ја внел ќерката Е.С. во возилото и ја однел кај него дома.  

По преземените мерки, Д.К. и Е.С. се пронајдени и однесени во СВР Тетово.

За настанот е запознаен јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот. 

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 11:03
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:00

коментари

остави коментар