Тој исто така изрази оптимизам и во врска со предложените разговори со Северна Кореја.

„Правиме прилично добра работа со Кореја во моментов, надевајќи се дека нешто многу позитивно ќе излезе од тоа. Ќе видиме. A  ние сме подготвени на се“ истакна Трамп во говорот во маринскиот корпус Мирамар во Калифорнијаa.

Наведувајќи дека неговата администрација многу инвестирала за одржување на моќниот нуклеарен арсенал Трамп оцени дека соединетите држави всушност немаат друг избор. Трамп зборуваше и за вселенската програма која, како што рече, има за цел да се стигне на Марс.

Тој  истакна дека се  разгледувале сите предуслови за  создавање нов род на американската војска кој ќе се фокусира врз вселената.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 10:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар