Канцеларката решително го осудува овој напад и го прифаќа крајно сериозно мислењето на британската влада по прашањето за одговорноста на Русија, се вели во соопштението од нејзината канцеларија.

И францускиот претседател Емануел Макрон, исто така, го осуди нападот и потсети на посветеноста на неговата земја да се бори против неказнивоста за користењето на хемиско оружје.

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 09:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар