Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со умерен западен ветер.

Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 16 степени.

Во четврток ќе се задржи суво време. Нови врнежи од дожд ќе има во петок претпладне, особено во западните делови. Во сабота во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер, а ќе биде и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Во недела врнежите ќе се со послаб интензитет и ќе биде посвежо.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 17:15
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар