Имено, на Колман му испаднал мобилниот, а полицаецот му влегол на Фејсбук налогот и на неговиот профил објавил свое селфи кое го фотографирал со неговиот мобилен и напишал:

„Еј, Рашад Колман, ти испадна мобилниот додека бегаше од мене. Можеш да го земеш во 26-та полициска станица во Калифорнија“.
Објавата веднаш станала вирален хит и за неколку дена собра преку 100 илјади лајкови, а споделена е повеќе од 100 илјади пати.

После тоа се огласи и самиот Колман кој објави свое селфи со описот:

„Се уште сум надвор“ и ја додал кратенката CPDK која се однесува на Chicago Police Department Killer.Автентичноста на објавата се уште не е потврдена, меѓутоа фотографијата која е испратена стана апсолутен хит.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 16:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар