Шефот на ЦИА, Мајкл Помпео ќе го замени Тилерсон.

Оваа информација ја потврди и Доналд Трамп на твитер.„Вашингтон пост“ истакнува дека тоа е знак за промена во тимот на Трамп пред почетокот на преговорите со Северна Кореја.

Наместо Помпео, на чело на ЦИА за прв пат ќе биде поставена жена, Џина Хаспел, досегашниот заменик директор.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 14:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар