Не е познато зошто триесет и двегодишната Амбер Јанг тргнала сама и целосно пијана на венчавката, но попатно успеала да удри три автомобили пред да ја стигне полицијата.

Едно лице претрпело помали повреди при судирот и е префрлено во болница.

Полицијата и ставила лисици на рацете и ја одвела во станицата во Мариан во Аризона.

Невестата после отрезнувањето во станицата, била пуштена на слобода, но не е познато дали стигнала на својата венчавка.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 13:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар