Според неофицијални информации претседателот на Собранието ќе ги отфрли 35.000 амандмани поднесени од ВМРО-ДПМНЕ.

-Се е во рацете на Џафери и како тој ќе ја води седницта, велат собраниски извори за Канал5. На кооординаторите им  било соопштено дека седницата заЗаконот за јазиците  Џафери ќе ја води  согласно Деловникот и Уставот.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 12:50
Весна Велкова Тодоровска
Обновено во: 12:52

коментари

остави коментар