На фотографијата која го привлече вниманието на медиумите, Јулија Дјалтова позира во друштво на осум разголени модели, чии голи тела ги покрива натписот на кој пишува „Ние одиме на избори“.

На фотографијата која е објавена на социјалните мрежи пишувало „Се гледаме на гласачките места“.

Јулија е сопруга на Александар Дјалтов, претседател на партијата Обединета Русија и пратеник во локалното собрание на Архангелск.„Сите овие жени се поинакви, се занимаваат со различни работи – едната е инженер, другата професорка, третата фитнес инструктор. Сакавме да го направиме овој свет малку поубави и нашата земја подобра и покажавме дека различни типови на луѓе треба да бидат заинтересирани за иднината“ – изјавила Дјалтова пред новинарите објаснувајќи дека нејзиниот сопруг не е љубоморен ниту посрамотен поради овој потег.

Ова не е првата во низата провокативни кампањи. Неодамна се појави и серија на стикери кои ги објави магазинот „Максим“ за апликација за чет во кој жените на провокативен начин ги заведуваат мажите и ги поттикнуваат да излезат на гласање.

Исто така, руското издание на магазинот објави и сет на фотографии на провокативни модели кои одат на гласање. Погледнете го видеото.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 12:48
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:01

коментари

остави коментар