Таа агенција наведува дека автобусот удрил во камион кој стоел на кривина на автопатот во провинцијата Корум.Неколку луѓе се повредени и префрлени во болница.

Нема информации за нивната состојба.

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 11:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар