Министерството за надворешни работи на Аргентина соопшти дека петте научници со хеликоптер се пренесени на мразокршачот , поради тоа што бродот не можел да се приближи  до островот , поради тоа што мразот бил премногу тврд и не можел да се крши,пренесува АП.

Foto: Getty Images

Аргентинските воени сили соопштија дека научниците се во добра здравствена состојба и дека тие ќе бидат пренесени во САД кога временските услови ќе го дозволат тоа. 

Датум на објава: вторник, 13 март 2018 во 09:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:01

коментари

остави коментар