Веднаш по големиот инцидент грчката влада  одржала итен состанок  на кој одлучи да го прекине фудбалското првенство на неопределено време.
Контроверзниот сопственик на ПАОК Савидис инаку синоќа незадоволен од одлуката на судијата да го поништи голот постигнат во 90 минута  поради офсајд на неговиот тим,   во друштво на своите телохранители влегол на теренот со пиштол  ставен на појасот и  вербално го нападнал главниот судија по што тој  морал да го прекине мечот.

Во денешното соопштение од грчката полиција  е наведено дека сопственикот на ПАОК Савидис  има дозвола за поседување на пиштол, но се трага по него поради  недозволеното влегување на терен.

Истрага е започната и против четири лица од обезбедувањето на Савидис. 

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 16:03
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 22:01

коментари

остави коментар