Бендот Eye Que денеска ја промовираше избраната песна Lost and Found.

Музиката и текстот за песната ги напиша фронтменот на Eye Que, Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров.Режисерот на спотот е Јован Коцировски,

Бендот Eye Que ќе ја претставува Македонија во мај на Евросонгот 2018, што ќе се одржи во Лисабон:


Датум на објава: недела, 11 март 2018 во 22:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар